Award Winners in City/County Competition – Overseas Group

Elementary School Division

Ranking

Student Name

Teacher Name

School

First Place Award

LIN,  EN-YU

ZHAO,  QIAN

Shanghai Taiwanese Children’s School

Second Place Award

NABILA AIRA SUGEHARU

Herik Sugeru

SDN CIBULUH 1

Third Place Award

LIU, AN-DE

CHAO, CHIEN

Shanghai Taiwanese Children’s School

Third Place Award

LEUNG, MAN-HEI

Sam Xu

SKH Ma On Shan Holy Spirit Primary School

Third Place Award

CHAN,  SHIH-YI

YANG,  PEI-FEN

Taiwan Businessmen’s Dongguan School

Merit Award

HuangLucas

HuangSemira

Oasis trilingual community school

Merit Award

Yip Cheuk Yiu

Sandra Lee

Picasso Creative Arts Gallery

Merit Award

LIOU,YU-ANG

WU,DA-YOU

Shanghai Taiwanese Children’s School

Merit Award

YANG,YI-HAN

CHAO, CHIEN

Shanghai Taiwanese Children’s School

Honorable Mention

Ditni Pannipitiya

Nilmini Pannipitiya

Carlingford West Public School

Honorable Mention

Gemma Shindang

Julie Shindang

Carranballac College

Honorable Mention

WU,YOU-SHENG

SYU,SIOU-MING

Huadong Taiwan Businessman’s School

Honorable Mention

HOU,SIH-YUN

Tehsun Pan

Jakarta Taipei School

Honorable Mention

Yiu Hok Lam

Sandra Lee

Picasso Creative Arts Gallery

Honorable Mention

SYU,JHIH-NING

CHAO, CHIEN

Shanghai Taiwanese Children’s School

Honorable Mention

JHENG,SIANG-YOU

Beeleng Lim

SJK(C)LAY KEOW

Junior High School Division

Ranking

Student Name

Teacher Name

School

First Place Award

FAN,  ZIH-SHAN

SIAO,  YU-SIN

Chinese Taipei School(Kuala Lumpur)

Second Place Award

Jillian S

Arani Paul

Carmel English School

Second Place Award

CIOU,  WAN-SYUAN

SIAO,  YU-SIN

Chinese Taipei School(Kuala Lumpur)

Third Place Award

CHENG, YUN-HSIN

HSU-SI

Shanghai Taiwanese Children’s School

Third Place Award

LIAO, PEI-WAN

HSU-SI

Shanghai Taiwanese Children’s School

Merit Award

Evelyn Aurelia chen

Darma Yudha Junior High School

Merit Award

Varsha Durai

Durai Kalaiselvan

Greenwood High International School

Merit Award

YIN,ZIH-TI

LU,SU-JING

Grier School

Merit Award

JHAO,YU-AN

Tehsun Pan

Jakarta Taipei School

Merit Award

LIANG,CHENG-MEI

HSU-SI

Shanghai Taiwanese Children’s School

Merit Award

NadinaFlorida Tarawih

Triono Riyanto

UPT SMPN 16 Gresik

Merit Award

JauzaMayesta Lisetiyani Wilson

Triono Riyanto

UPT SMPN 16 Gresik

Honorable Mention

Yeung Yee Nok

Sandra Lee

Picasso Creative Arts Gallery

Honorable Mention

HUANG,YIN-SYUAN

HSU-SI

Shanghai Taiwanese Children’s School

Honorable Mention

LI,YOU-JING

HSU-SI

Shanghai Taiwanese Children’s School

Honorable Mention

AisyahDevinta Arifin

Triono Riyanto

UPT SMPN 16 Gresik

Honorable Mention

RismaDwy Ramadina

Triono Riyanto

UPT SMPN 16 Gresik

Honorable Mention

Lintar

Triono Riyanto

UPT SMPN 16 Gresik

Honorable Mention

AinurRohma Anggraeni

Triono Riyanto

UPT SMPN 16 Gresik